Milles seisneb muudatus?
Enne 2021. aastat Eestis välisriigi renditööjõu palgast ei tasutud tulumaksu juhul, kui töötaja viibis Eestis vähemalt 183 päeva 12 järjestiku kalendrikuu jooksul seoses sellega, et tööandjaks peeti renditööjõudu vahendanud välisriigi ettevõtet. Seega, Eestis puudus tööandja ja vastavalt maksualasele kokkuleppele tasuti palga pealt maksu teises riigis – renditööjõudu vahendanud ettevõtte asukohariigis.
Reeglina kasutati sellist mudelit EL residentidest ettevõtete vahendusel kolmandatest riikidest tööjõu rentimisel tähtajaga 6 kuud.
Alates 1. jaanuarist 2021. a hakatakse välisriigi tööjõudu rentivat ettevõtet pidama Eesti tööandjaks ja mitteresidentidest tööandjad või ajutise tööhõive agentuurid, kes annavad Eesti kasutajatele Eestis tööde teostamiseks rendile tööjõudu peavad:
- registreerima ennast Maksu- ja Tolliametis mitteresidendist tööandjana;
- registreerima töötajaid Töötamise registris;
- pidama mitteresidentidest töötajate palgast kinni ja tasuma tulumaksu alates nende esimesest tööpäevast Eestis
Teise EL liikmeriigi väljastatud tõendi A1/E101 olemasolu vabastab mitteresidendist tööandjat ja renditud töötajat ennast Eestis sotsiaalmaksu tasumisest.
Mida ette võtta?
Analüüsige jooksvalt olukorda, hinnake kohustusi, mis tekivad seoses jõustunud muudatustega.
Vajadusel, tehke kõiki vajalikke registreerimistoiminguid kas iseseisvalt või kohalikke pädevate spetsialistide abil.
Kuidas saame aidata?
- Vajadusel nõustada:
- Registreerida teie ettevõte mitteresidendist tööandjana
- Registreerida töötajaid Töötamise registris
- Arvutada maksusuurust
- Esitada maksudeklaratsioone
Antud publikatsioon on informatiivse iseloomuga ning seda ei saa käsitleda kui professionaalset nõustamist. Seda teavet saab kasutada vaid konkreetsetel faktidel põhineva erapooletu konsultatsiooni järgselt. Me ei kanna vastutust käesoleva juhendi sätete kohaldamise tagajärjel tekkinud kahju eest.